تخفیف ویژه 50 درصدی (کلیک کنید)
02191691313

رزرو تلفنی

مقایسه عمل لازک با PRK

مقایسه عمل لازک با PRK

فهرست مطالب

به‌طورکلی اگر برایتان سؤال پیش‌آمده که کدام روش جراحی چشم بهتر است باید این نکته را در نظر داشته باشید که بر اساس نوع قرنیه چشم شما و تشخیص پزشک معالج، نوع عمل مشخص می‌شود. این عمل ممکن است بین لازک، پی‌آرکی، لیزیک، فمتولیزیک یا بقیه انواع جراحی چشم انتخاب شود. در بین انواع این جراحی‌ها لازک با PRK مشابه هستند که در اینجا به مقایسه عمل لازک با PRK می‌پردازیم.

برای دریافت 50% تخفیف [بی قید و شرط] شماره تماس خود را وارد نمایید

مراحل عمل لازک و PRK

مقایسه تشابهات عمل لازک با PRK

 1. بافت اپیتلیوم در عمل لازک مانند عمل PRK با محلول الکل ضعیف می‌شود. سپس جراح با چاقو و بدون استفاده از لیزر بافت را با احتیاط می‌برد و فلپ نازکی را از بافت بلند می‌کند.
 2. ضخامت فلپ در این عمل ها حدود ۵۰ میکرون بر خلاف روش لیزیک ۱۰۰-۱۸۰ میکرون
 3. در مرحله بعد جراح سطح قرنیه را با لیزر تغییر شکل می‌دهد و پس از آن اپیتلیوم را به سر جای خود برمی‌گرداند. مانند روش پی آر کی لنز پانسمان روی چشم قرار داده می‌شود تا اپیتلیوم به مرور ترمیم یابد و روی چشم را بپوشاند.

هزینه عمل لازک

مقایسه تفاوت‌های عمل لازک با PRK

 • فناوری: در LASEK، پوشش سطحی شفافی به نام لاملا (epithelium) بر روی قرنیه حذف می‌شود و پس از آن لیزر برای کاهش ضخامت قرنیه استفاده می‌شود. در PRK، پوشش سطحی شفافی بر روی قرنیه حذف می‌شود و همانند LASEK، لیزر برای تغییر ضخامت قرنیه استفاده می‌شود.
 • بازسازی: پس از انجام LASEK، پوشش سطحی مورد نیاز برای بازسازی قرنیه به صورت جداگانه پوشیده می‌شود. در PRK، پوشش سطحی شفافی خود به طور طبیعی بازسازی می‌شود.
 • زمان بهبود: در PRK، بازگشت به دیدگاه کامل معمولاً تا چند هفته پس از عملکرد صورت می‌گیرد. با این حال، در LASEK به دلیل استفاده از لایه پوششی خارجی برای حمایت قرنیه، زمان بهبود بیشتر است و ممکن است تا چند ماه طول بکشد.
 • درد: ممکن است بعضی از بیماران پس از PRK درد و احساس سوختگی در چشم داشته باشند. با این حال، به دلیل استفاده از لایه پوششی در LASEK، درد و سوختگی بسیار کمتر است.
 • نتایج: اغلب نتایج هر دو روش مشابه هستند، با این حال، برخی از بیماران ممکن است به LASEK نسبت به PRK ترجیح دهند به دلیل زمان بهبود بیشتر و درد کمتر.
حتما بدانید:  تفاوت عمل لیزیک و لازک

هزینه عمل PRK

سوالات متداول:

 • لازک بهتر است یا PRK؟

بسته به شرایط و نیازهای هر فرد، هر دو روش ممکن است مناسب باشند. لازک چشم برای بیمارانی که می‌خواهند به سرعت بهبودی کنند و بعد از عمل بتوانند به زودی به کار خود بازگردند، مناسب است. اما PRK برای بیمارانی که از بیماری‌هایی مانند کراتوکونوس رنج می‌برند یا قبلاً عمل جراحی چشم داشته‌اند، مناسب است.

 • عمل لازک بیشتر درد دارد یا PRK؟

عمل لازک چشم معمولاً با درد کمتری همراه است نسبت به PRK. با این حال، بعضی از بیماران ممکن است درد و احساس سوزش در چشم‌های خود را تجربه کنند.

 • آیا بعد از عمل لازک و PRK نیاز به استراحت دارم؟

بله، بعد از عمل چشم، بیماران باید به چشم‌های خود استراحت دهند و از فعالیت‌های سنگینی مانند ورزش، شنا، رانندگی و کار با کامپیوتر خودداری کنند. همچنین، باید از قرار دادن آب در چشم‌ها و استفاده از لوازم آرایشی اجتناب کنند.

برای استعلام قیمت و رزرو وقت همین الان تماس بگیرید

تماس فوری با کارشناسان کلینیک دیدآوران سلامت

مطالبی که بهتر است بخوانید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دریافت 50% تخفیف بی قید و شرط فرم زیر را تکمیل نمایید.
تمامی عمل‌ها با قیمت 1402 انجام می‌گردد.